sağlık, kadın, hastalıklar, cilt bakımı, sağllık haberleri, sağlık bilgileri, çocuk, pspikoloji

Verilen kiloyu korumak

Diyet programının son bulmasınından sonra verilen kilolar büyük oranda tekrar geri geliyor. Sizlerde diyet yaptıktan sonra verdiğiniz kiloları tekrar geri almak istemiyorsanız. Yaşamınızı dahada hareketlendirerek daha fazla spora hayatınızda yer vermeniz gerekir.

Diyet son bulduğunda egzersizlerinize son vermeden sağlıklı bir yaşam için ve kiloların tekrar geri alınmaması için egzersizleri mutlaka hayatınızdan çıkarmamanız gerekir. Özellikle diyetle değiştirilip düzene koymaya çılıştığınız beslenme alışkanlıklarınızı tekrar bozarak eski haline getirmemelisiniz.

Kilo alıp almamak konusunda kararlılığınızı hiç yitirmeden ölçülü şekilde beslenmelisiniz. Tartılıp belirli aralıklarla kilonuzu kontrol ederek hedeften nekadar uzaklaşıp uzaklaşmadığınız tespit edin. Önemli olan konu diyet yapark kilo vermek olduğu kadar diyet sonunda verilen kiloların geri alınmasını önlemektir.

Kilo tespitini iyi yaparak belir bir kiloda kalmaya çalışın sürekli farklı şekilde kilolunzun değişmesi sizler için çeşitli sorunların kaynağı olabilir. Özellikle yemek çeşitliliğini arttırarak tek tip beslenmeden uzak durulmalıdır.

Vücudumuzun ihtiyacı olan tüm besinleri bu şekilde daha rahat bir şekilde alabiliriz. Sebze ve meyveler konusunda mutlaka ihmalkar olunmadan mevsimine göre hemen her çeşit meyveden tüketerek beslenmeye özen gösterin.

Verilen kiloyu korumak

Advertisements

Tag Cloud

%d bloggers like this: