sağlık, kadın, hastalıklar, cilt bakımı, sağllık haberleri, sağlık bilgileri, çocuk, pspikoloji

Aşırı kilo sahibi omak kimsenin istemediği bir durumdur. Aşırı kilo sahibi olmak istemeyen kişilerin sağlık tetkiklerini yaptırarak kilo almalarına neden olacak hastalıklarının önlerine geçmeleri ve daha sağlıklı yaşayabilmeleri açısından çok önemlidir. Yalnızca aşırı yemekten kaynaklanmayan kilo alma probleminin çoğu vücudun rahatsızlıklarından kaynaklanmaktadır.

Öncelikle metabolizmanın hızını kontrol eden hormonlardan troid hormonlarınızın ve böbrek üstü bezlerinizin düzensiz çalışması kilo almanıza neden olur. Diyabet hastalığının iki belirtisi olarak ya çok zayıflarsınız yada çok kilo alma gibi sorunlar yaşarsınız bu nedenle diyabet reçetenizi uygulamalısınız.

Genelde ev hanımlarının hareketsiz kalmaları kilo alma problemleri arasında yer almaktadır. Midenizdeki rahatsızlıklardan bazılarıda kilo almaya neden olur. Karaciğer hastalığı olan siroz da kilo almaya neden olan faktörlerden bir tanesidir.

Vücut temizliği yapmayan kişilerde kilo alma problemi yaşarlar. Vücuttan atılamayan toksinler vücutta birikerek kilo yapar. Eğer yoğun bir şekilde kilo alıyorsanız ve giderek hızlanıyorsa mutlaka bir doktora gözükmeli ve kilo almanıza neden olan hastalığınızı tedavi yöntemine bir an önce gitmelisiniz.

kilo almaya neler sebep olur

Advertisements

Tag Cloud

%d bloggers like this: