sağlık, kadın, hastalıklar, cilt bakımı, sağllık haberleri, sağlık bilgileri, çocuk, pspikoloji

Deniz sezonun başladığı şu günler de bir çok kadın ve erkeğin de derdi haline gelen, fazla kilo ve vücut yağlarından kurtulmanızı sağlayacak ”Dünyanın en popiler çabuk zayıflatan diyet çeşitleri”ni açıklıyoruz arkadaşlarım…

Dünyaca ünlü diyetisyenlerin bilimsel çalışmaları sonucun da bu 8 diyet uygulaması cidden de daha çabuk ve kalıcı zayıflık sağlıyor Melek‘lerim…

Buyrun hep birlik de dünyaca popiler olan ve diyetisyenlerin garantisini verdiği bu 8 diyeti inceleyelim…8 unlu diyet1 2237 Çabuk yağ yakan, zayıflatan Dünyanın en popüler diyet çeşitleri burada!

Latince kökeni “günlük gıda tüketimi” anlamına gelmesine karşın, bugün daha çok “formda kalmak ve sağlıklı olmak için beslenme” anlamına gelen “diyet” kelimesi, günümüzde artık kadın ve erkek ayrımı olmaksızın herkesin yaşamının içinde yer alıyor.
ABD’de bulunan, internetten de yayın yapan Medicalnews Grubunun yaptığı ve yayımladığı araştırmaya göre, ulaştığı kişi sayısı, alınan olumlu geri bildirimler, basında yer alma sıklığı gibi kriterler göz önünde bulundurulduğunda, zaman zaman başta ABD olmak üzere farklı ülkelerde tartışmalara neden olan Atkins diyeti, hala en popüler diyet olma özelliğini koruyor.

İşte dünyanın en popüler 8 diyeti.

atkins diyeti1 7811 Çabuk yağ yakan, zayıflatan Dünyanın en popüler diyet çeşitleri burada!

Atkins diyeti
ABD’li kardiyolog Robert Atkins tarafından geliştirilen Atkins diyeti, vücuttaki insülin oranının ani yükseliş ve düşüşlerini engelleme prensibine dayanıyor. Atkins diyetinde rafine karbonhidratların vücutta ensülin seviyesinin hızla yükselmesine, sonra da hızla düşmesine neden olduğuna, bu döngünün de kişinin daha çok yeme isteğiyle sonuçlandığına işaret ediliyor.
Bugüne kadar çok sayıda kişinin beslenme düzenine öncülük eden Atkins diyeti, kişiyi normalde tükettiğinden daha fazla protein almasına teşvik ettiği gerekçesiyle kimi diyetisyenler ve beslenme uzmanları tarafından eleştiriliyor. Diyetin özellikle eleştirilen bir diğer yönü de, uygulayıcıları tarafından bir yaşam biçimi olarak benimsenmesinin zorluğu ve bir süre sonra bırakılması.

alan diyeti1 5603 Çabuk yağ yakan, zayıflatan Dünyanın en popüler diyet çeşitleri burada!

ALAN DİYETİ
Dr. Barry Spears tarafından geliştirilen Alan diyeti, beslenme düzeninde yüzde 40 oranda karbonhidrat, yüzde 30 yağ ve yüzde 30 protein tüketimi prensibine dayanıyor. Rafine edilmemiş karbonhidratlar ve yağların tüketimine ağırlık verilen Alan diyetinde, işlenmiş ürünler yerine karbonhidrat ihtiyacının meyvelerden ve lif bakımından zengin sebzelerden karşılanması tavsiye ediliyor.

Alan diyeti, diğer diyetlerden farklı olarak, alınan kalori miktarının azaltılmasını öngörmüyor, yiyeceklerin “doğru şekilde bölüştürülmesini” öneriyor. Her öğün, bir porsiyon et, bunun iki katı oranında iyi karbonhidrat ve zeytinyağı, fındık, ceviz gibi “iyi” yağlar tüketiyorsanız, sağlıklı bir alanda yaşamayı sürdürüyorsunuz demektir.

vejetaryan beslenme1 1166 Çabuk yağ yakan, zayıflatan Dünyanın en popüler diyet çeşitleri burada!

VEJETARYAN BESLENME
Vejetaryenliğin farklı türleri olmasına karşın, lakto ovo vejetaryenlik en sık görülen tür olarak biliniyor. Lakto ovo vejetaryenler, yumurta, süt ürünleri ve bal dışında hayvansal gıda tüketmiyorlar. Son yıllarda yapılan araştırmalar, vejetaryenlerin daha ince görünümlü olduklarını, metabolik hastalıklara daha nadir yakalandıklarını ve daha uzun yaşadıklarını ortaya koyuyor.

veganlar1 8239 Çabuk yağ yakan, zayıflatan Dünyanın en popüler diyet çeşitleri burada!

VEGANLAR
Vegan beslenme, bir diyet yönteminden daha çok, net bir yaşam biçimi, yaşam felsefesi olarak kabul ediliyor. Veganlar, bal, süt ürünleri ve yumurta dahil, hiçbir hayvansal gıdayı tüketmiyor, bu beslenme biçimini sağlıklı yaşamak kadar, çevresel ve etik gerekçelerle seçiyor.

Tüketilen gıdaların yeterince çeşitlendirilebilmesi durumunda, veganlar, lakto ovo vejetaryenler gibi, sağlık konusunda birçok avantaja sahip oluyorlar.

kilo avcilari1 3613 Çabuk yağ yakan, zayıflatan Dünyanın en popüler diyet çeşitleri burada!

KİLO AVCILARI
ABD’de 1960′ların başında kilo veren ve tekrar almaktan korkan bir ev kadını tarafından başlatılan hareketin, 30′dan fazla ülkede taraftarları bulunuyor. “Kilo avcıları”, internet ortamında, düzenlenen toplantılarda sık sık bir araya gelerek, hem birbirlerine destek oluyor, hem de diğerlerini denetliyor. “Avcı”lar, diyet ve egzersiz yoluyla vücut kütle endeksini 20-25 aralığında tutma konusunda birbirine destek oluyor.

south beach diyeti1 6070 Çabuk yağ yakan, zayıflatan Dünyanın en popüler diyet çeşitleri burada!

SOUTH BEACH DİYETİ
Bir kardiyolog ve bir beslenme uzmanı tarafından geliştirilen diyet de kandaki şeker oranının düşük tutulması ve özenle seçilmiş karbonhidrat tüketimi prensibine dayanıyor. Diyet, sürekli çok az yağ tüketimi yerine, iyi yağlar olarak kabul edilenlerin tüketilmesini, aksi takdirde diyetin beslenme alışkanlığına dönemeyeceğini savunuyor.

cig gida diyeti1 8945 Çabuk yağ yakan, zayıflatan Dünyanın en popüler diyet çeşitleri burada!

ÇİĞ GIDA TÜKETİMİ
Çiğ beslenme yöntemini seçenler, çoğunluğu organik olmak üzere, tamamen bitkisel temelli ve hiçbir şekilde işlenmemiş gıdaları tüketiyorlar. Bu beslenme biçiminde, tüketilen gıdaların en az üçte iki pişirilmeden alınıyor. Çiğ gıda tüketenlerin tamamına yakını hayvansal gıdayı diyetine dahil etmiyor.

south beach diyeti2 6578 Çabuk yağ yakan, zayıflatan Dünyanın en popüler diyet çeşitleri burada!

AKDENİZ DİYETİ
Yapılan değerlendirmede, popüler diyetler arasında tüketilen ürün çeşidi, zenginliği bakımından en sağlıklı ve başarılı beslenme türleri arasında gösteriliyor. Güney İtalya, özellikle de Yunanistan’ın Girit adasındaki beslenme biçiminin esas alındığı bu diyet, bol miktarda taze sebze ve meyve, tahıl, tohum, peynir, yoğurt, et olarak bol miktarda balık, az miktarda kırmızı et ve bolca zeytinyağı, makul oranda şarap tüketimine dayanıyor.

Çabuk yağ yakan, zayıflatan Dünyanın en popüler diyet çeşitleri burada!

[end]

Advertisements

Tag Cloud

%d bloggers like this: