sağlık, kadın, hastalıklar, cilt bakımı, sağllık haberleri, sağlık bilgileri, çocuk, pspikoloji

Ayak kokusu yaz aylarında hepimizin başına gelen durumlar arasında yer alıyor. Ayak kokusu aslında bizden çok çevremizdekileri rahatsız etmektedir. Özellikle bir yere misafirliğe gittiğinizde hem kendinizi ifade ederken zorlanır hemde çevrenizdekileri kötü koku sebebiyle rahatsız edersiniz. Ayak kokusu sorununu basit yöntemler uygulayarak giderebileceğinizi biliyor muydunuz?

ayak kokusu1 300x240 Ayak kokusunu önlemenin yolları

İşte İbrahim Saraçoğlu’nın ayak kokusunu gidermek için önerdiği tavsiyeler!

Ayak kokusunu önlemek için
-1 su bardağı su
-4,5 gr atkuyruğu (Kırkkilit)
Hazırlanışı:
1 su bardağı suyu kaynatın içersine 4,5 gr atkuyruğu (Kırkkilit) bitkisini koyarak bekletin. Ilınınca ayaklarınızı bu suda beklettikten sonra yıkayın. Bu işlemi 2,3 günde bir tekrarlayın.

Eğer bu yöntemden yeterli sonucu alamadıysanız bu yöntemlerden yardım alabilirsiniz.

Ayak kokusu, insanı gezmeye gittiğinde zorda bırakır. Ayakkabı çıkardığınız an ortalıkta durulmuyorsa, ayaklarınız çok kötü kokuyorsa şunları yapmalısınız: Ayakları kokanlar için tavsiyeler, püf noktaları, ipuçları…

Ayak kokusuna karşı neler yapılmalıdır? Ilık suya birkaç damla elma sirkesi dökerek ayaklarınızı bu suda günde 2-3 kere dinlendirin.

Ayakkabılarınızın içine ve çoraplarınıza karbonat dökün. Ayak kokması sorunu için denemenizde fayda var.

Turp suyuna 1/4 tatlı kaşığı gliserin ekleyin ve boş bir sprey şişesine dökerek ayaklarınıza sıkın. Bu da ayak kokusunu gidermenin bir başka yoludur.

Umarım vermiş olduğum bilgiler sizlere yardımcı olur. Sağlıklı günler dilerim.

MELEKLER MEKANI

Ayak kokusunu önlemenin yolları

Advertisements

Tag Cloud

%d bloggers like this: