sağlık, kadın, hastalıklar, cilt bakımı, sağllık haberleri, sağlık bilgileri, çocuk, pspikoloji

Elma sirkesi ile yapılan kür ve karışımlar sağlık açısından muhteşem etkiler yaratıyor. Elma sirkesinin faydaları hakkındaki bilgileri ve elma sirkesinin nasıl uygulandığını bu makalemizden detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

elma sirkesi5 Elma sirkesinin süper güçleri

Elma sirkesi çoğu zaman bal ile birlikte kullanılmakta olup PH değeri(asit derecesi), derimizinki ile hemen hemen eşit seviyededir. Aşağıda sıralanan maddeleri elde etmek de sizin ellerinizde. Bal ile kullanmaya fırsatınız olmasa bile salatalarda kullanarak sağlığı yakalayabilirsiniz. Spesifik rahatsızlıklarda bal ile kullanılması şiddetle önerilmektedir.

Makalemizde uzun sürsede elma sirkesinin yararlarını ve nasıl kullanılacağını sizlerle paylaştık. Yazımızı okuduğunuzda elma sirkesini daha bilinçli olarak tüketeceksiniz. Sirkeye farklı bir pencereden bakacaksınız.

YARARLARI NELERDİR?

* Zayıflama: Yemeklerden önce 1:1 oranında bal ile sirke karışımı günde 3 kere alınmalıdır. * Bağışıklık sistemini ve kasları güçlendirir. Stresi önler. * Soğuk algınlığı, nezle ve grip: Kış mevsiminden önce alınması koruyucudur. * Boğaz ağrısı, ses kısıklığı: Elma sirkesini sulandırıp gargara yapın. * Öksürük: Elma sirkesi ve balı 1:1 oranında karıştırın ve yavaş yavaş yutun.
* Vajinal akıntı: 1–2 dakika 1:4 oranında elma sirkesi ve su karışımı vajinaya boşaltılarak beklenir. Akıntıları önleyecektir. * Varis: Elma sirkesine batırılmış bez varisli bölgede 20 dakika tutulur.
* Hemoroit: 10 dakika 1:2 oranında elma sirkesi ve adaçayı karışımı oturma banyolarında kullanılır.
* Gaz şişkinliği: Yemeklerden önce bir bardak elma sirkesi –bal karışımı iyi gelir.
* Kabızlık: 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek için. Günde istediğiniz kadar için.
* Yaraların çabuk iyileşmesi için, günde 3 bardak elma sirkesi-bal kokteyli için.
* İltihaplanma: Elma sirkesiyle ıslatılmış bezle günde pek çok kere yarayı pansuman edin.
* Ergenlik sivilceleri: Her yemekten yarım saat önce, içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenmiş 1 bardak su için.
* Güneş yanıkları: Sulandırılmış elma sirkesi, kızarmış olan bölgelere dikkatle sürülür.
* Kepeksiz saçlar: Son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.
* Cilt lekeleri: Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı. * Kolesterole ve tansiyona iyi gelir.
* Vücudu zehirlerden arındırır.

Elma sirkesinin süper güçleri

Tag Cloud

%d bloggers like this: