sağlık, kadın, hastalıklar, cilt bakımı, sağllık haberleri, sağlık bilgileri, çocuk, pspikoloji

Dudak ve göğüslere uygulanan botoks artık güzelliğin aynası olan saçlarada uygulanıyor. Saçlara uygulanan botoks sayesinde saçınız 15 yaşındaki haline dönebilir. Saç botoksu hakkında bilgileri uzmanlarımız açıklıyor…

sac botoks Artık saçlarada botoks yapılıyor!

5 yıl kadar önce, Brezilya’da keşfedilmiş kalıcı fön. Bu yüzden adı ‘Brezilya fönü’ olarak kalmış. Kısa süre içinde de ünlüler için vazgeçilmez hale gelmiş. Sözgelimi Brezilyalı süper model Gisele Bündchen ve Amerikalı televizyon yıldızı Nicole Ritchie gibi ünlüler bu tekniği kullanıyor. Ayrıca Hollywood şöhretleri Halle Bery ve Jennifer Aniston da bu yöntemin sadık takipçilerinden. Kalıcı fön yapılıyor, saç 4-6 ay boyunca fönlü gibi görünüyor.

Türkiye’de yeni uygulanmaya başladı ama kuaförler talepler doğrultusunda bu yönteme kendi imzalarını atmaya başladı. Nasıl mı? Yıpranmış, kırılmış, cansız hale gelmiş, kimyasal işlem görmüş saçlara iki saatte keratin yükleniyor. Bütün saç cinsleri için uygun olan işlem sonucunda, özellikle kıvırcık saçlar, normal fönle elde edilemeyecek kadar parlak ve düz bir görünüm kazanıyor.

Brezilya keratini ile işlem yapmak için önce saç, sodyum içermeyen bir şampuanla yıkanıp kurutuluyor. Saç, boya işlemi yapar gibi bölümlere ayrılıp keratin sürülüyor. Kurutma işleminin ardından saç, 232 derecede ısıtılmış düzleştirici ile şekillendiriliyor. Yüksek ısı ve buhar, saçın kalıcı bir şekilde keratinle kaplanmasını sağlıyor. Keratin ile doyan saç, çok daha yumuşak, daha canlı oluyor ve kolayca her şekle girebiliyor.

İster dalgalı isterseniz düz

Yöntemin Türkiye’deki uygulayıcılarından olan San Stüdio Kuaför’ün kurucusu Nazmi Kul “Botoks nasıl yüzde gençlik yaratıyorsa, saçta da keratinle botoks etkisi elde ediliyor” diyor.

Nazmi Kul devam ediyor; “Bu yöntemi düzleştirici olarak kullanmakla kalmıyoruz, isteyenlere dalga da yaratıyoruz. Keratinin mucizevi etkisi uygulamanın ilk dakikasından itibaren hissediliyor.

Özellikle kopma aşamasına gelmiş saçlara bu yöntemi uygulayarak müthiş sonuçlar elde ediliyor. Çalışan kadınlar, kuaföre gitmeden bakımlı saçlara sahip oluyor”. Keratin yüklemesi uygulamasının ücreti, saçın uzunluğuna göre 200-350 TL arasında değişiyor.

Artık saçlarada botoks yapılıyor!

Tag Cloud

%d bloggers like this: