sağlık, kadın, hastalıklar, cilt bakımı, sağllık haberleri, sağlık bilgileri, çocuk, pspikoloji

Diyet sonrası

Diyet yaptınız kilo verdiniz ve artık ideal kilonuzdasınız. Fakat artık yeniden kilo almıyacağınızdan emin misiniz, diyeti bırakınca bu kilo da mı kalacak sınız? Cevabınız ”bilmiyorum, umarım” mı oluyor? O halde gelin diyet sonrası da nasıl zayıf kalınır öğrenin.

diyet11 Diyet sonrası

Diyetten sonra hemen istediğiniz her şeyi yemeye başlamayın. Açlığınızı haşlanmış ve taze sebze ile giderin. Şekerleme yerine meyve yiyin.

Diyet Sonrası Zayıf Kalmanın Püf Noktaları;

* Beyaz unu ve şekeri unutun. Tahıl ürünleri midede daha uzun süre kalırken, daha tok da tutarlar.
* Günde dört öğün yemeyi adet haline getirin. Buzdolabını kapalı tutmaya özen gösterin! Çünkü bir parça salam, biraz yoğurt derken kaloriler artar.
* Hareket, metabolizmayı formda tutar. İki günde bir yarım saat koşun, bisiklete binin ya da jimnastik salonunda bir saat egzersiz yapın.
* Diyet uygulaması sırasında olduğu gibi ,diyet sonrasında da yaparken de günde 2 litre sıvı alın. Su, maden suyu içebileceğiniz gibi, bitki çaylarını da tercih edebilirsiniz. Tabii ki şekersiz ya da tatlandırıcı ile!

* Her gün, tabii diyetten sonra da, taze meyve ağırlıklı kahvaltı yapın. Böylece kaloriden tasarruf yaparken, zinde bir şekilde güne başlarsınız.

Diyet sonrası

Tag Cloud

%d bloggers like this: